Serwis wymienników ciepła

LZK Serwis

Wymienniki przemysłowe, wymienniki płytowe

Do usług firmy LZK Serwis należy serwis wymienników przemysłowych. W tym regeneracja wszystkich typów nagrzewnic oraz chłodnic miedzianych i stalowych oraz wymienników płytowych wszystkich typów. Naprawiamy i płuczemy chemicznie wymienniki ze stali nierdzewnej. Prowadzimy profesjonalną regenerację dla wymienników JAD, płytowych, wężownic, wytwornic pary, kotłów C.O. Przywracamy sprawność wymiennika aby optymalizować pracę urządzeń.

Spawamy nieszczelne wymienniki z piecyków gazowych i kotłów centralnego ogrzewania. Lutujemy wszystkie wymienniki monotermieczne wykonane z miedzi. Nie spawamy wymienników aluminiowych, aluminiowo-krzemowych, wymienników płytowych i bitermicznych.

Czyścimy wymienniki kotłów z osadów instalacyjnych, daje to wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, oraz komfortu produkcji c.w.u.. Trwałe zabrudzenia nagrzewnic są w stanie zniszczyć wymiennik kotła, lub doprowadzić do pożaru w kotle, skutki takiego pożaru są trudne do określenia.

Dzisiejsze wysokosprawne wymienniki kotłowe w połączeniu z kiepskiej jakości wodą potrafią sprawiać spore problemy, cząsteczki żelaza, węglanów, tlenków metali itp. krążąc w instalacji, mają tendencję do tworzenia warstw osadowych w wymiennikach kotłowych. Firma LZK Serwis zaleca regularną regenerację wężownic i pozostałych wymienników w celu uzyskania optymalnego zużycia paliwa. Diagnozujemy stan wymienników ciepła, naprawiamy uszkodzone powierzchnie.

Regularne czyszczenie wymienników kotłowych pozwala na długą, bezawaryjną, oszczędną i bezpieczną pracę. Drożność i czystość kanałów wodnych i spalinowych w wymienniku to najistotniejsza sprawa w użytkowaniu kotła gazowego, wiele współczesnych konstrukcji jest bardzo wrażliwa na wszelkie zabrudzenia, które nie usunięte w porę prowadzą do zniszczenia wymiennika kotłowego.

Wymienniki przed płukaniem:

Wymienniki po płukaniu:

ZADZWOŃ
MAPA